مقاله ها

مدیرکل زندانهای کردستان: اعطای 500 میلیون ریال کمک بلاعوض به 19 خانواده زندانیان نیازمند

اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان از اعطای مبلغ 500 میلیون ریال کمک بلاعوض به 19 خانواده آسیب دیده و نیازمند خبر داد و در این خصوص اظهار داشت: در جلسه ای که رئیس دادگستری کل استان و دادستان مرکز کردستان نیز حضور داشتند، مصوب گردید که از منابع وزارت دادگستری این مبلغ به خانواده زندانیان نیازمند اعطا گردد.

 

مدیرکل زندانهای کردستان خانواده زندانیان را قربانیان اصلی مجازات حبس تلقی نمود و بیان داشت: با ورود یک فرد به زندان خانواده وی با آسیب های جدی و فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و چنانچه اینگونه خانواده های آسیب دیده مورد حمایت واقع نشوند شاهد افزایش جرم و جنایت در سطح جامعه خواهیم بود.

گرجی زاده با بیان اینکه مجازات حبس نیز برای آن دسته از محکومانی که حضور آنها در جامعه سلب آسایش و امنیت از مردم را موجب می شود نیز باید به گونه ای باشد که امکان بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه و محیط خانواده فراهم شود، گفت: در زندانهای کردستان مددجویان در بدو ورود براساس استعدادهایشان در حوزه های مختلف از جمله: فرهنگی، ورزشی، اشتغال و حرفه آموزی و ... طبقه بندی شده و به این ترتیب برنامه های نوین اصلاحی و تربیتی را بر این اساس در میان آنان به اجرا درآورده می شود.

این مقام مسئول کمک به زندانیان آسیب دیده را کمک به افزایش امنیت در سطح جامعه دانست و بیان داشت: پرسنل خدوم زندانهای استان تمام همت و تلاش خود را در راستای بازسازگاری اجتماعی مددجویان به کار بسته اند اما این به تنهایی نتیجه بخش نخواهد بود و چنانچه خواستار جامعه ای با کمترین ناامنی و جرم و جنایت هستیم، باید مسئولین دستگاه های ذیربط، زندانها را در امر اصلاح و تربیت افراد بزه دیده یاری دهند.