مقاله ها

نجات یک زندانی از پای چوبه ی دار

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه (س) یک مادر داغدار ایرانی که جوان برومندش جان خود را در یک نزاع از دست داده بود، فاطمه وار در پای چوبه ی دار طناب را از گردن قاتل فرزندش گشود و با این حرکت سخاوتمندانه ی خود نشان داد که روحیه گذشت و فداکاری در میان مادران ایرانی بی همتاست.

 

به همین مناسبت مراسمی در محل دفتر دادستان مرکز استان کردستان برگزار گردید و از مادر و خانواده مقتول که با روحیه گذشت و فداکاری خود زندگی دوباره را به یک جوان هدیه کرده بودند قدردانی گردید.

این مادر فداکار در مصاحبه با روابط عمومی زندانهای کردستان ضمن ابراز خرسندی از این اقدام خود گفت: من در لحظه ای که طناب دار را از گردن قاتل پسرم باز می کردم فقط خدا را در ذهن می پروراندم و این کار را نیز فقط برای رضای خداوند و شادی روح فرزندم انجام دادم.

وی درادامه سخنان خود افزود: خانواد ه های زیادی در کشور وجود دارند که دقیقا اینچنین شرایطی را تجربه می کنند و در همین جا از آنها می خواهم که عجولانه تصمیم نگیرند و ضمن اتخاد تصمیمی منطقی و عاقلانه بدانند که این دنیای فانیست و ارزش کینه و کدورت را ندارد. 

مادر قاتل نیز که از خوشحالی می گریست و مدام برای خانواده مقتول دعای خیر می نمود گفت: از اینکه پس از 8 سال چشم انتظاری، امروز توانستم فرزندم را در لباس آزادی ببینم بسیار خوشحال هستم و این را مدیون خانواده مقتول می باشم.

جوهری دادستان مرکز استان کردستان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص قصاص گفت: خداوند متعال در قسمتی از آیات 178 و 179 سوره بقره می فرماید « براى شما در قصاص، حیات و زندگى است اى صاحبان خرد، تا شما تقوى پیشه کنید » اما درجایی دیگر نیز اشاره می شود که اگر بخشش صورت بگیرد بهتر است و امروز ما شاهد این بودیم که این خانواده بزرگوار با گذشت از حق خود که همان قصاص بود جان تازه را نه تنها به فرد قاتل بلکه جان تازه را نیز به خانواده وی بخشیدند.

اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان نیز که در مراسم تقدیر از این خانواده با گذشت و ایثارگر حضور داشت ضمن تحسین این اقدام خداپسندانه گفت: خوشبختانه در سال گذشته نیز با رایزنی های که از سوی حوزه دادستانی، روسای زندانها، مددکاران و گروه صلح و سازش که گروهی متشکل از چهره های سرشناس و محبوب استان می باشند توانسته شد 6 نفر از زندانیانی که منتظر اجرای حکم اعدام خود بودند را به آغوش گرم خانواده هایشان بازگردانیم.