مقاله ها

گرامیداشت 5 خرداد روز نسیم مهر در اداره کل زندانهای کردستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با 5 خرداد روز نسیم مهر و حمایت از خانواده های زندانیان، مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان سنندج با حضور دادستان مرکز استان، فرماندار، مدیرکل زندانهای کردستان، معاون قضائی رئیس کل دادگستری، مدیرعامل انجمن، شهردار، رئیس شورای شهر و سایر مسئولین در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل زندانهای کردستان برگزار گردید.

 

جوهری دادستان سنندج و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان این شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات حمایتی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن این شهرستان گفت: یکی از اهداف اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان سنندج حرکت در راستای خودکفایی انجمن می باشد که خوشبختانه با همت مسئولین و خیرین شهر اقدامات موثری در جهت نیل به این هدف صورت پذیرفته است.

دادستان سنندج کارنامه یک ساله انجمن را موفقیت آمیز خواند و با تاکید بر تقویت منابع اقتصادی و مالی انجمن ، خواستار تعامل بیشتر خیرین و افراد نیکوکار و هم چنین مدیران دستگاههای اجرایی با این موسسه خیریه در راستای کمک به خانواده های زندانیان نیازمند شد .

جوهری کمک به خانواده های زندانیان نیازمند را دارای اجر و پاداشی عظیم در نزد خداوند متعال دانست و گفت: با ورود سرپرست یک خانواده به زندان آسیب های فراوانی به سوی اعضای خانواده وی روی می آورند و چنانچه از اینگونه اقشار جامعه حمایت نشود معضلات و آسیب های اجتماعی فراوانی تمام جامعه فراخواهد گرفت.

جوهری دادستان مرکز استان کردستان، انجمن حمایت زندانیان سنندج را از انجمن های بی بدیل در سطح کشور دانست و در این خصوص گفت: خیرین سنندجی بازوی اصلی حمایتی این انجمن می باشند که مردم کردستان باید به خودشان به خاطر وجود این همه افراد خیر و نوع دوست در استانشان ببالند.

یدالله احمدی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سنندج نیز به ارائه گزارشی از عملکرد این انجمن در سال 1393 پرداخت و گفت: در سال گذشته انجمن سنندج توانست بیش از 175 خانواده ی زندانیان نیازمند را تحت پوشش خود قرار دهد و آنها را در حوزه های مختلف مالی، روانشناسی و مددکاری حمایت نماید.  

 

احمدی افزود: یکی از دلایل موفقیت این انجمن در ارائه خدمات حمایتی به خانواده های مددجویان، پشتوانه اعتماد بالای مردم ومسئولین می باشد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سنندج در ادامه بیان داشت: در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از زندانیان افراد معتمد محلی حضور دارند و هدف از تشکیل این مجمع بیان گزارش عملکرد سالیانه است که فعالیت ها و اقدامات انجام شده در طول سال گذشته تاکنون ارائه می شود.

ملکی زاده معاون قضائی رئیس کل دادگستری کردستان نیز که ازسخنرانان ویژه این مراسم بود به نقش انجمن های حمایت زندانیان در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره نمود و گفت: افرادي که با نيت خير به انجمن حمايت از زندانيان کمک مي کنند ضمن برخوردار شدن از برکات اخروي ، زمينه پيشگيري از جرم و جنايت در جامعه را کاهش مي دهند.

وی تصریح نمود: باید تربيت و تهذيب اخلاق و اصلاح زندانيان و همچنين آموزش حرفه و شغل به آنها، یافتن شغل براي زندانياني که پس از اجراي محکوميت‌ توانايي تهيه شغل را ندارد و نيز تامين آسايش و بهداشت عائله زندانيان و دستگیري هاي ديگر نسبت به آنان انجام گیرد چرا که در کنار حمایت مالی از خانواده های زندانیان ، ایجاد بستر های مناسب جهت اشتغال زندانیان در طول دوران محکومیتشان و خصوصاً بعد از آزادی آنها از زندان در عدم ارتکاب جرم و بازگشت مجدد آنها به زندان بسیار موثر خواهد بود.

در پایان نیز با حضور اعضای مجمع رای گیر جهت انتخاب دونفر بازرس انجمن صورت پذیرفت و و در پایان این رای گیری آقایان فرزاد زارعی و زاهد کریمی به عنوان بازرسین اول و دوم انجمن حمایت زندانیان سنندج انتخاب گردیدند.