با حضور گرم مردم سنندج: جشن گلریزان، جشن ونوع دوستی و مهربانی برگزار شد

جشن گلریزان شهرستان سنندج در دوازدهمین روز ماه مبارک رمضان امسال با حضور گلریزانی‌های خیر و نیکوکار حماسه‌ساز شد و امید دوباره را به زندگی خانواده‌های زندانی جرائم غیرعمد بخشید.

در این جشن باشکوه مرد و زن، پیر و جوان همه آمده بودند تا باردیگر نشان دهند نوع دوستی و مهربانی در میان مردم کردستان بی نظیر است.

در جشن گلریزان امسال آن چه که بیش از هر چیزی خودنمایی می کرد کودکانی بودند که با چهره هایی معصوم و دستانی کوچک آمده بودند تا به کودکانی که پدرانشان به دلیل جرائم غیرعمد در زندان به سر می برند بگویند که «ما آمده ایم تا با قدم های هرچند کوچک خود، گام های بلندی را برای کمک به آزادی پدرانتان از زندان برداریم».

هنرمندان و ورزشکاران نیز یا حضور پرشور و کمک های مادی و معنوی خود نشان دادند که جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کردستان به یک سنت حسنه تبدیل شده است.

شاید هیچ واژه‌ای را نتوان زیباتر از بخشش به کار برد برای کسانیکه بذر سخاوت را در درونشان کاشته‌اند تا هرگاه نیازمندی آهنگ نیاز برآورد به یاریش بشتابند و سخاوت خود را به نمایش بگذارند.

نیکی از جنس امید در ماه مهمانی خدا قطعا لطف و رحمتی از دریچه مهربانی خالق معبود است که تنها در دل برخی از افراد می‌نگارد تا بتوانند داشته‌هایشان را به کسانی ببخشند که روزها و ماهها و شاید سال‌های سال چشم انتظار بخششی از سوی آنها هستند.

اینجا در جشن گلریزان سنندج ۱۲ ماه مبارک رمضان چشم‌های منتظر مادران و پدران و کودکانی با اشک گریه و التماس به سوی خیران خیره شده است تا شوق دیدن پدر و یا فرزند زندانیشان را دوباره در دل شکوفا کنند و آلام آنها را کاهش دهد.

مجری برنامه از حضور گرم مردمی که کل سالن مجتمع فجر را پر کرده بود سخن می‌گفت و خلق حماسه نوعدوستی را از ویژگی کردستانی‌ها عنوان کرد و رئیس کل دادگستری را به خیرمقدم حاضران فراخواند.

جشن گلریزان از جشن‌های باشکوه و باعظمتی است که هر سال با استقبال مردم نیکوکار کردستان به ویژه شهرستان سنندج و با همراهی مسوولان برگزار می‌شود، این را علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری کردستان عنوانکرد و از حضور تمام مردم در این مراسم که عده‌ای نیز به دلیل نبود جا ایستاده بودند، قدردانی کرد.

زندانی جرائم غیرعمد را نمی‌توان مجرم و گناهکاری خطاب کرد که جرم غیرقابل بخششی مرتکب شده باشد جز اینکه بخاطر صدور چک و یا محکومیت مالی و جرائمی نظیر آن پشت میله‌های زندان افتاده باشد.

دلهره و نگاه نگران کودکی که در ادامه این کلیپ نشان داده شد نیز دوری از پدر را طی روزهای طولانی نوید می‌داد و اینها به دلیل رنج نداری و توان مالی بود که باید روزگار کودکی را بدون پدر می‌گذراند.

گرچه رئیس کل دادگستری کردستان از گذشت ۶۱ درصدی شاکیان و کمک مالی خیران در استان طی سال ۹۵ خبر  داد اما استاندار کردستان نیز در این مراسم دستان توانای مردمی را به یاری طلبید که توان کمک به خانواده زندانیان را دارند.

عبدالمحمد زاهدی سرو سامان یافتن زندگی زندانیان را نیازمند حمایت نیکوکاران و دستان بخششگر مردم دانست و خود نیز از کمک ۱۰ میلیونی به زندانیان جرائم غیرعمد در استان خبر داد.

دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد…. به زیر آن درختی رو که او گل‌های تر دارد.

 غزل مولانا را علی اکبر یساقی نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور برای حاضران در مراسم جشن گلریزان قرائت کرد و گفت: کار ستاد دیه کشور کار دل است و هرکاری که انجام می‌گیرد از دل برمی‌آید و برای کمک به زندانیان انجام می‌گیرد.

از آرشا و آرشین کوچک که با قلک‌هایشان از زندانیان حمایت کردند تا مسوولان، نیکوکاران، هنرمندان، خبرنگاران، ورزشکاران و بازاریان همه و همه آمده‌ بودند تا هرکسی به اندازه بضاعتش متاع دنیا را با رضای خدا معاوضه کند.

محفل جشن گلریزان سنندج قدمگاه فرشتگانی بود که برای جمع کردن توشه آخرت سخاوتمندان این محفل به زمین فرود آمده بودند و طبق طبق مهربانی را به آسمان هدیه بردند.