خسروی مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان: روند اعطای وام های قرض الحسنه برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تسهیل خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ستاددیه کردستان جلسه اعضای هیأت امنای این ستاد با حضور بانک های عامل اعطا کننده ی وام های قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیر عمد (ملت، تجارت، صادرات، رفاه کارگران) ، در محل دادگستری کردستان برگزار گردید.

در این جلسه حاضرین به بحث و تبادل نظر پیرامون تسهیل در روند اعطای وام های قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیرعمد در راستای آزادسازی آنان از زندان و بازگشت به آغوش گرم خانواده هایشان پرداختند.

گروسی رئیس کل دادگستری کردستان و رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان در این جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از زندان را دارای اجری فراوان نزد خداوند متعال دانست و گفت: حضور هرچه بیشتر بانک‌های عامل در امر حسنه کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد امری ضروری است و خواستار توجه بانک‌ها به این مهم شد.

رئیس کل دادگستری کردستان افزود : متأسفانه موانع متعددی در مسیر دریافت وام‌های قرض‌الحسنه توسط مددجویان جرائم غیرعمد وجود دارد که می باسیت با برگزاری جلسات کارشناسی و با حضور مدیران عامل بانک‌ها این موانع هرچه زودتر برطرف شوند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان نیز ضمن ارائه گزارشی مختصر از عملکرد ستاد دیه استان و هم چنین اعتبارات هزینه شده در سال 1394 گفت: ستاد دیه از طریق منابع استانی و کشوری هرساله تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد را از زندان آزاد و به آغوش گرم جامعه بازمی گرداند که این تعداد در سال گذشته بیش از 167 نفر بوده  که مبلغ 10 میلیارد تومان نیز صرف آزادسازی این تعداد زندانی شده است. وی دراین باره افزود: قطعا حضور گسترده تر بانک های عامل در امر کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از طریق اعطای وام های قرض الحسنه، ضمن آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیرعمد، در کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی نیز بی تاثیر نخواهد بود.

ابراهیمی نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان به نقش مهم ستاد مردمی دیه در راستای اجرای دستورالعمل‌های ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: زندانهای استان تمام تلاش خود را برای استفاده حداکثری از بخشنامه اخیر ساماندهی زندانیان، به کار گرفته است و برآنیم تا بتوانیم با همکاری و همراهی دادگستری ، جمعیت کیفری استان را به حداقل ممکن برسانیم.

خسروی مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان برگزاری اینگونه جلسات کاربردی را در ارائه خدمات بیشتر به زندانیان جرائم غیرعمد موثر دانست و بیان داشت: امیدواریم در آینده نه چندان دور بتوانیم با همکاری بانک های عامل شاهد به حداقل رسیدن تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان باشیم.   

وی همچنین مدیریت دقیق و حساب شده منابع مالی ستاد دیه را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای انجام شود که افراد مستحق در اولویت قرار گرفته و به این ترتیب زمینه بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده‌هایشان فراهم شود.