خسروی مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان: 223 زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند

نمایندگی ستاد دیه شعبه استان کردستان با هدف بررسی پرونده های زندانیان جرائم غیر عمد و کمک به آزادی آنان از زندان در محل دفتر مدیرکل زندانهای کردستان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه 23 پرونده زندانیان جرائم غیرعمد استان مورد بررسب قرار گرفت و تدابیر لازم جهت آزادی آنان از زندان نیز اتخاذ گردید.

محمد خسروی مدیرنمایندگی ستاد دیه کردستان در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: در حال حاضر 223 زندان جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان از زندان نیاز به مبلغ 10 میلیارد تومان می باشد.

خسروی  تعداد زندانیان آزاد شده از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق ستاد دیه را 133 نفر دانست و بیان داشت: ستاد دیه استان کردستان از طریق منابع مالی خود و هم چنین ستاد دیه مرکز مبلغ بیش از 13 میلیارد ریال را به صورت بلاعوض صرف آزادی این تعداد زندانی کرده است.

مدیرنمایندگی ستاد دیه کردستان با اشاره به این مطلب که کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در میان مردم تبدیل به یک سنت حسنه شده است اظهار نمود: شاکیان پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد استان نیز از ابتدای سال تاکنون با گذشت حدودا 4 میلیارد ریال از مطالبات خود زمینه آزادی تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم نمودند.

خسروی همچنین حضور مردم و خیرین جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در کردستان را تحسین نمود و گفت: خوشبختانه اعضای نمایندگی ستاد دیه استان متشکل از جمعی از خیرین، چهره ای سرشناس، هنرمندان و ... می باشند و همین عامل خود موجبات اطمینان خاطر را در میان مردم نیز به وجود آورده است.