مدیرنمایندگی ستاد دیه کردستان خبر داد: خیر سنندجی زمینه آزادی 4 زندانی جرائم غیر عمد را فراهم نمود

اعضای هیأت امنای ستاد دیه این کردستان در راستای چاره اندیشی جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان تشکیل جلسه دادند.

خسروی معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در این جلسه تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان را 230 نفر عنوان نمود و گفت: برای آزادی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد که اکثریت آنها مربوط به جرائم مالی بوده، مبلغ 10 میلیارد تومان نیاز می باشد.

خسروی با اشاره به جلسه برگزار شده با حضور رئیس کل دادگستری،اعضای هیأت امنای ستاد دیه و مدیران بانک های عامل اعطا کننده تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان جرائم غیر عمد، گفت: خوشبختانه این جلسه بسیار مثمر ثمر واقع شد و با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در آن، روند اعطای تسهیلات برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تسهیل خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین در سخنان خود مردم کردستان را نمادی از نوع دوستی دانست و اظهار نمود: از هرچه بگذریم نمی توان از نقش موثر مردم و خیرین نیک اندیش استان در حمایت از ستاد دیه چشم پوشی نمود چراکه مردم خیر کردستان همیشه و در همه حال با حمایت های مادی و معنوی بی دریغ خود، موجبات دلگرمی هیأت امنای ستاد دیه را فراهم نموده اند.

وی مددکاران زندانها را دارای نقشی بسزا در کمک به آزادی هرچه سریعتر زندانیان جرائم غیرعمد از زندان دانست و بیان داشت: مددکاران دلسوز زندانهای استان با برقراری ارتباط موثر با خانواده های زندانیان و شاکیان پرونده های زندانیان توانسته اند نقش خود را در تسریع امر آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به بهترین نحوه ی انجام دهند که گذشت دو میلیارد و چهارصد میلیون تومانی شکات پرونده ها از حق خود، مُهر تاییدی بر این ادعا می باشد.

مدیر نمایندگی  ستاد دیه کردستان هم چنین از آزادی 85 زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری تاکنون که مبلغ محکومیت آنها 6 میلیارد و 380 میلیون تومان بوده خبر داد و افزود: در حال حاضر 175 زندانی به جرم مالی، 39 نفر به دلیل عدم پرداخت نفقه  و مهریه، 13 نفر به جرم تصادف و 3 نفر نیز به دلیل حوادث کارگاهی در زندان های استان تحمل حبس می نمایند.

اما نکته قابل توجه این جلسه، کمک 90 میلیون ریالی یکی از خیرین استان و عضو افتخاری ستاد دیه کردستان به نام علیرضا وزیری بود که با این مبلغ توانست ضمن آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد به طور مستقیم، در آزادی 3 زندانی دیگر نیز سهیم باشد.

شایان ذکر است که این خیر سنندجی همه ساله در جشن های گلریزان قدم های موثری را در عرصه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برداشته است.