مدیرکل زندانهای کردستان: اجرای طرح «هر مسجد، آزادی یکی زندانی جرائم غیرعمد» در استان اجرایی خواهد شد

جلسه اعضای  ستاد دیه استان کردستان با حضور اعضای هیأت امنای این ستاد مردمی و سایر خیرین حاضر در جلسه در محل اداره کل زندانهای کردستان برگزار گردید.

در این جلسه پرونده 20 زندانی جرائم غیرعمد مورد بررسی قرار گرفته و تدابیر لازم نیز جهت آزادی هرچه سریع تر آنان اتخاذ گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه  استان در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق ستاد مردمی دیه استان را 15 نفر اعلام نمود و گفت: در حال حاضر 270 زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کردستان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان از زندان مبلغی بالغ بر 20 میلیارد تومان نیاز می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان همچنین تعامل بانک های عامل با ستاد دیه در راستای اعطای وام های کم بهره به زندانیان جرائم غیرعمد در سال 96 را قابل قبول ارزیابی نمود و بیان داشت: خوشبختانه از ابتدای سال جاری بانک های عامل با پرداخت چهار میلیارد و هفتصد و چهل میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد توانستند در آزادی این اقشار آسیب پذیر جامعه از زندان سهیم باشند.

ابراهیمی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و برگزاری جشن گلریزان در این ماه پرخیر و برکت افزود: خوشبختانه مردم نیک اندیش و خیر کردستانی همه ساله با حضور پرشور خود در جشن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد توانسته اند ستاد دیه را در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد یاری دهند و امیدواریم امسال نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته بتوانیم این امر خداپسندانه را به بهترین نحوه ممکن اجرا نماییم.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان از اجرای طرح «هر مسجد آزادی یکی زندانی جرائم غیرعمد» در ایام ماه مبارک رمضان و در مساجد استان خبر داد و گفت: از آنجایی که استان کردستان به دلیل وجود مساجد فراوان به عنوان «سرزمین مناره ها» شناخته شده است لذا امیدوریم با اجرای این طرح بتوانیم مساجد را نیز در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد وارد نماییم.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه سخنان خود به نقش مساجد در تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی در جامعه سخن به میان آورد و در این باره گفت: پدیده حبس تنها فرد زندانی را به خود درگیر نمی نماید بلکه در آن سوی قضیه خانواده وی نیز با مشکلات و آسیب های فراوانی مواجه می شوند که در این راستا ورود مساجد به موضوع «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» قطعا خواهد توانست در کاهش آسیب های اجتماعی موثر واقع شود.