مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان: به مناسبت هفته وحدت 11 زندانی جرائم غیر عمد از زندان آزاد شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با هفته وحدت، ستاد دیه کردستان با هدف کمک به آزادسازی تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیر عمد استان تشکیل جلسه داد و به میمنت این ایام خجسته، 11 زندانی جرائم غیر عمد با پرداخت مبلغی حدود یک میلیارد ریال از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.

خسروی نمایندگی ستاد دیه کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در این جلسه که با حضور دو نفراز خیرین شهر سنندج برگزار گردید با تقبل پرداخت مجموعا 120 میلیون ریال، توانستند در آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد سهیم باشند.

خسروی افزود: در حال حاضر 250 زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای کردستان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان مبلغ 10 میلیارد تومان نیاز می باشد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان هم چنین با اشاره به افزایش تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده در سال جاری نسبت سال گذشته اظهار داشت: از ابتدای سال جاری با کمک خیرین و منابع مالی ستاد دیه تعداد 106 زندانی جرائم غیرعمد (18 نفر به جرم دیه، 67 نفر به دلیل محکومیت های مالی و23 نفر  نیز به دلیل عدم پرداخت مهریه و نفقه ) از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.

خسروی میزان بدهکاری 106 زندانی جرائم غیرعمد آزاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون را مبلغی بالغ بر هفت میلیارد و نهصد میلیون تومان اعلام نمود و گفت: ستاد دیه کردستان با همکاری و حمایت ستاد دیه کشور توانست با پرداخت یک میلیارد و صد میلیون تومان زمنیه آزادی این تعداد از زندانیان را فراهم نماید.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان ، گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم این خطه از کشور دانست و اظهار داشت: مردم نیک اندیش و خیرین کردستانی حامیان اصلی ستاد دیه می باشند که همه ساله در مراسماتی که در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می گردد حضوری سبز از خود نشان داده اند که در همین راستا شاکیان پرونده های قضائی زندانیان جرائم غیرعمد استان نیز از ابتدای سال تاکنون با گذشت بیش از 3 میلیارد تومان از مطالبات خود نشان دادند که روحیه گذشت و فداکاری در میان آنان پابرجاست.

این مقام مسئول از فرهنگ سازی کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در استان خبر داد و بیان نمود: خوشبختانه با توجه به آگاه سازی ها و تبلیغات صورت گرفته، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در کردستان به یک فرهنگ حسنه تبدیل شده است که حضور خیرین، هنرمندان و چهره های سرشناس استان در جلسات ستاد دیه خود مهر تاییدی بر این ادعا می باشد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را موجب کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: با ورود هر فرد به زندان، خانواده ی وی نیز با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند و چنانچه مسئولین، خیرین و تمامی دست اندرکاران در این خصوص چاره اندیشی ننمایند، شاهد گسترش ناهنجاری های متعددی در جامعه خواهیم بود.

خسروی زندانیان جرائم غیرعمد را از آسیب پذیرترین اقشار جامعه دانست و در این باره اظهار نمود: در جامعه افرادی وجود دارند که به دلیل ارتکاب غیرعمد فعلی که قانونگذار آن را جرم دانسته و برای آن مجازات درنظر گرفته است در زندان به سر می برند که کمک به آزادی آنان قطعا دارای اجری فراوان نزد خداوند متعال می باشد