مدیرنمایندگی ستاد دیه کردستان: هشت درصد زندانیان استان را مددجویان جرایم غیرعمد تشکیل می دهند

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کردستان نهمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان با هدف بررسی پرونده زندانیان جرائم غیرعمد و تسریع در امر آزادسازی آنان از زندان تشکیل گردید.

در این جلسه پرونده 35 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد مورد بررسی قرار گرفته و پس از بحث و تبادل نظر اقدامات لازم درخصوص کمک به آزادی آنان صورت پذیرفت.

محمد خسروی مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان در این جلسه ضمن اعلام اینکه 8 درصد زندانیان استان  را مددجویان  جرائم غیرعمد تشکیل می دهند گفت : حضور این تعداد از افراد در زندانها می تواند آسیب های اجتماعی بسیاری را هم برای فرد و هم برای خانواده وی بوجود آورد و لذا به عنوان یک تکلیف سازمانی و اجتماعی، اعضای هیأت امنای نمایندگی ستاد مردمی دیه استان با تشکیل چندین جلسه در ماه نسبت به بررسی پروند ها و هم اندیشی برای ایجاد شرایط آزادی آنها از زندان همت می گمارند.

خسروی تعداد زندانیان آزاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون که از طریق ستاد مردمی دیه از زندان آزاد شده اند را 124 نفر برشمرد و اظهار نمود: در این راستا برای آزادسازی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد بیش از 75 میلیارد ریال از طرق مختلف از جمله کمک های ستاد دیه، وام بانک های عامل، صندوق خسارت های بیمه بدنی، گذشت شکات و ... هزینه شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان مددجویان با جرائم مالی و مهریه را بیشترین جامعه آماری زندانیان جرائم غیرعمد استان دانست و اظهار داشت: در حال حاضر 74 درصد زندانیان جرائم غیر عمد استان را زندانیان با جرائم مالی و همچنین 20 درصد آنان را زندانیان با جرائم مهریه تشکیل می دهند که امیدواریم با تدابیری که صورت گرفته شاهد آزادی هرچه سریعتر آنان نیز از زندان باشیم.

خسروی بانک های تجارت، ملت، ملی و صادرات را بانک های عامل اعطای وام قرض الحسنه جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اعلام نمود و دراین باره گفت: خوشبختانه بانک ملت از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته با تخصیص صد درصدی اعتبارات ابلاغ شده رتبه اول را در اعطای وام بدون بهره به زندانیان جرائم و آزادی زندانیان کسب نماید و امیدواریم سایر بانک های ذکر شده نیز با تخصیص کامل اعتبارات ابلاغی خود،  مراکز اصلاحی و تربیتی استان را در این امر خداپسندانه یاری رسانند.

وی خیرخواهی و نیک اندیشی را از خصوصیات بارز مردم کردستان دانست و بیان داشت: مردم و خیرین کردستانی حامیان اصلی ستاد دیه در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان از زندان می باشند به طوریکه حتی شکات پرونده های این دسته از زندانیان در 6 ماهه اول سال جاری با صرف نظر کردن  مقداری از حق خود به مبلغ بیش از 35 میلیارد ریال توانستند کمک شایانی را در جهت آزادی تعدادی بیشتری از همشهریان خود که به دلیل ارتکاب جرائم غیرعمد در زندان به سر می برند را آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگردانند.